REKREACE
Víno, cyklostezky, Bíle Karpaty, koupání, bazén, rybolov, sporty, dětské hřiště, folklór, tradice, památky a muzea.
To vše u nás najdete.
ČISTO, KLID, POŘÁDEK
Najdete u nás klid v přírodním údolíčku, naprostý pořádek a trvale udržované trávníky.
K DISPOZICI PRO VÁS
Vodní čluny, kajaky, stolní tenis, petanque, volejbal, badminton a plážový tenis, to vše u nás zdarma.
ZVÍŘECÍ OBYVATELÉ
Každou chvíli přibývá nějaký zvířecí obyvatel.
RYBNÍK
Uvolněná, relaxační atmosféra v přírodě, projděte a poseďte si okolo rybníka.
RYBOLOV
Možnost rybolovu již od 50 Kč za den, zarybněno kaprem, amurem, línem a pstruhem duhovým.
UBYTOVANÍ RESTAURACE REKREACE RYBOLOV

REKREACE

VÍNO

Slovácko je krajem vinic a vína. Na světě je opravdu mnoho míst, kde se pěstuje vinná réva, ale stěží najdete kraj, jako je Slovácko s takovým množstvím rodinných sklepů a malých viniček. Téměř u každé obce najdete vinice a vinné sklepy, kde navíc probíhají košty a vinařské slavnosti. Konkrétně u nás ve Slovácké podoblasti se daří například Ryzlinku rýnskému, Rulandskému bílému a šedému, Muškátu moravskému či odrůdě Müller-Thurgau a z červených vín Frankovce, Zweigeltrebe a Cabernetu Moravia. Velice významná je národní památka: komplex vinných sklepů Petrov, kde je 80 sklepů budovaných již od 15. Století. V okolí jsou též naučné vinařské stezky.

Přes kopec od našeho kempu se nachází starobylé vinařské vesničky Blatnička a Blatnice pod sv. Antonínkem. Zde působí sdružení Blatnických vinařů, kteří srdečně zvou na putovní štafetu otevřených sklepů.

Kopec svatého Antonínka s kaplí je zároveň poutním místem, ale je hlavně srdcem Ostrožska, kde každý den nachází při procházce klid desítky lidí, kteří na tento kopec přichází. Krásné místo, kam se můžete vydat na procházku a poležet v trávě.

Plants: image 1 0f 4 thumb
Plants: image 2 0f 4 thumb
Plants: image 3 0f 4 thumb

CYKLISTIKA, TREKKING

Kemp je dobrým výchozím bodem pro cyklistické výlety jednak do méně náročných terénů v okolí a nížinách řeky Moravy, nebo naopak náročnějších o to dobrodružnějších oblastí krásných Bílých Karpat, kde je množství cyklistických tras i trekkingových stezek. Doporučujeme denní výlety za poznáním scenérie i bohaté flóry a fauny různých částí Bílých Karpat. Populární jsou též výlety podél Baťova kanálu, či moravské vinařské cyklostezky.

Baťův kanál je lemován cyklostezkou dlouhou více jak 80 km, na kterou dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Cyklostezka je ideální pro cyklisty, rodiny s dětmi, in-line bruslaře, seniory a tělesně postižené, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén.

Plants: image 1 0f 4 thumb
Plants: image 2 0f 4 thumb
Plants: image 3 0f 4 thumb

KOUPÁNÍ

Ti kdo vyhledávají přírodní koupání, naleznou svůj ráj v Ostrožské nové vsi u rozlehlých, štěrkopískových, azurových jezer. Je zde i přírodní koupaliště se sociálním zařízením a rozšířenými gastronomickými službami.

V Uherském Brodě i Uherském Hradišti jsou populární aqvaparky. Pěkné umělé venkovní koupaliště se nachází vedle nás v Hluku a potom v dalších vedlejších městečkách a obcích (Vlčnov, Horní Němčí, Nivnice, Kunovice, Veselí nad Moravou).

Plants: image 1 0f 4 thumb
Plants: image 2 0f 4 thumb
Plants: image 3 0f 4 thumb

FOLKLOR A TRADICE

Pro mnohé návštěvníky je Slovácko synonymem folklóru a živých lidových tradic. V národopisných oblastech, Horňácku, Dolňácku, Podluží i na Moravských Kopanicích, se dodnes udržují staleté tradice a zvyky. Jedná se hlavně o tradiční kroje, slavnosti a lidové písně. O síle tradice zdejší lidové kultury svědčí mimo jiné i unikátní lidový tanec Slovácký verbuňk zařazený na seznam světového dědictví UNESCO.

Třídenní Jízda králů patří k nejoblíbenějším a nejstarším slavnostem na Slovácku. Tradiční jsou také různorodé hody, dožínky, jarmarky, slavnosti měst, festival hudebních nástrojů, lidové hudby a folklorních souborů a neposlední řadě oblíbené podzimní vinobraní.

PAMÁTKY A MUZEA

Slovácko je velmi bohaté a pestré na historické památky. Kdysi zde bylo centrum Velkomoravské Říše. Oblíbeným příkladem výletů je středověký hrad Buchlov v nedalekých Chřibech. Hned vedle je Buchlovický zámek pověstný svým floristickým parkem a také významné duchovní centrum Velehrad. Památky lidové architektury jsou rozprostřeny po celém Slovácku. Jejich největší komplexy najdete ve Strážnici, v Pavlově, Hrubé Vrbce, Vápenkách nebo Vlčnově. Přímo v Hluku je možno prohlédnout památkové domy a Hluckou tvrz. Dominantně tyčící se z Bílých Karpat je zámek (přestavěný hrad) Nový Světlov u Bojkovic.

Poznávat rozmanitou kulturní nabídku Slovácka lze i návštěvou expozic a muzeí. Jejich záběr je velmi široký od vinařství, přes historii regionu, židovskou kulturu, velkomoravské nálezy, až po letectví, nebo větrný mlýn. Zvláštní zmínku zasluhují muzejní expozice a galerie věnované třem slavným synům Slovácka - Komenskému, Masarykovi a Uprkovi. Jedinečná je expozice podomácké výroby destilátů z moravsko-slovenského pomezí ve Vlčnově. Historický je památník Velké Moravy ve Starém Městě, který byl vybudován v roce 1969 nad základy první objevené kamenné velkomoravské stavby na našem území – kostela „Na Valách“. V Kunovicích je zejména pro mužské pohlaví atraktivní letecké muzeum.

Plants: image 1 0f 4 thumb
Plants: image 2 0f 4 thumb
Plants: image 3 0f 4 thumb

PŘÍRODA

Z hlediska rozsáhlosti a přírodní jedinečnosti je chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty (CHKO) vhodná k návštěvě jak pro obyčejné milovníky přírody, tak odborníky jako biology a botaniky. Jsou zde významné přírodní památky a rezervace, které se pyšní nesmírnou floristickou rozmanitostí (NPR Čertoryje, Javořina).

Přírodní památka je přímo i Babí hora, kde jsou vzácná stepní společenstva rostlin i ohrožených živočichů.

Blíže k slovenské hranice je oblast Moravských kopanic, které mají nádherný krajinný ráz, dochované zbytky tradičních řemesel a folklóru, jež vás společně s přírodním bohatstvím upoutají v každém ročním období. Jsou proslavené též místními bohyněmi – vědmami, které léčily pomocí bylin, zaříkávání a magických schopností.

Opačným severo-západním směrem se nachází přírodní park Chřiby, které jsou proslulé zachovalými bukovými lesy, skalními útvary, studánkami, vyhlídkovými místy i hlubokými údolími.

Pro milovníky zvířat, zejména pro děti se nabízí Zlínská ZOO. V našem kempovém rybníku máme hodně ryb a několik vodních želv nádherných.
Krásné a vzácné dřeviny i flóru můžeme obdivovat v zámku Buchlovice.

Plants: image 1 0f 4 thumb
Plants: image 2 0f 4 thumb
Plants: image 3 0f 4 thumb
Plants: image 4 0f 4 thumb
Plants: image 4 0f 4 thumb
Plants: image 4 0f 4 thumb
Plants: image 1 0f 4 thumb
Plants: image 2 0f 4 thumb
Plants: image 3 0f 4 thumb
MAPA KEMPING BABÍ HORA
KEMPING BABÍ HORA
KEMPING BABÍ HORA

603857226

REZERVOVAT POBYT
KEMPING BABÍ HORA
Copyright 2013 - Camping Babí Hora - Design by SAFIMEDIA
ZPĚT NAHORU POKRAČUJTE DOLŮ